Komputery       Nawigacje       TVSAT        Sieci          Kontakt
OFERTA
608551235
Nie rób tego daj
mi szansę!!!
ZADZWOŃ !
Kontakt
24 na dobę 7 dni w tygodniu
Powrót
Czystość jest bardzo ważna.

Komputer można porównać do samochodu, co pewien czas należy zrobić jego przegląd. Każdy komputer jest wyposażony w  układ chłodzenia, który w zależności od warunków w jakich pracuje zanieczyszcza się kurzem i uniemożliwia poprawne chłodzenie procesora oraz układów graficznych. Taki „zapchany” układ chłodzenia może doprowadzić do trwałego uszkodzenia procesora lub układu graficznego, co następnie wiąże się z kosztowną naprawą. Pomiędzy procesorem, a radiatorem jest masa termoprzewodząca, która ma za zadanie wypełnić nierówności i odprowadzić ciepło z rdzenia procesora do radiatora. Masa ta z upływem czasu oraz w wyniku wysokiej temperatury traci swoje właściwości i należy ją wymienić. Wielkim błędem, jest  czyszczenie komputerów przenośnych sprężonym powietrzem dmuchając w otwory wentylacyjne  , gdyż wydmuchany kurz może  zablokować wentylator co przyniesie jeszcze gorszy rezultat. Jeżeli Twój komputer wyłącza się po kilkunastu minutach pracy, jeżeli wentylator po kilku minutach pracy osiąga maksymalne obroty i nie zwalnia, jeżeli przy wysokich obrotach nie czujesz podmuchu powietrza z kratki wentylacyjnej to znaczy, że  Twój komputer wymaga natychmiastowego czyszczenia oraz wymiany masy termoprzewodzącej. Takie usługi między innymi oferuje NPK, która zapewnia wykonanie takiej usługi w ciągu jednego dnia.


Zasilanie.

Bardzo częsta usterką w komputerach przenośnych jest awaria zasilania. Objawia się to znacznym nagrzewaniem wtyczki zasilacza przy laptopie, oraz przygasaniem ekranu lub brakiem ładowania baterii przy poruszeniu wtyczką przy gnieździe. W przypadku uszkodzonego lub naderwanego gniazda zasilania wydziela się często temperatura oraz występuje niewidoczne iskrzenie na połączeniu gniazda z płyta główną. Wysoka temperatura na wtyczce może doprowadzić do roztopienia elementów z tworzywa sztucznego wtyczki i gniazda zasilania co może doprowadzić do zwarcia i poważnego uszkodzenia płyty głównej. Iskrzenie natomiast może doprowadzić do nadpalenia ścieżek na płycie głównej, co również może poważnie uszkodzić płytę główną komputera. Najważniejsza odpowiednia reakcja użytkownika, jeżeli mamy pewność, że uszkodzona jest wtyczka zasilacza
NIE KUPUJ! zasilacza uniwersalnego lub niemarkowego. Takie zasilacze potrafią wybuchnąć lub podać wyższe napięcie i uszkodzić komputer. Oryginalny zasilacz można naprawić poprzez wymianę kabla zasilacza. Takie rozwiązanie jest najlepsze i najtańsze.
Jeżeli mamy pewność że uszkodzeniu uległo gniazdo zasilania to należy je jak najszybciej wymienić. Jeżeli nie masz pewności po której stronie leży usterka, zapraszamy do serwisu NPK na bezpłatną diagnozę oraz ewentualną naprawę.

Zalanie.

Trzymajmy napoje w bezpiecznej odległości od komputera. Ale jak już się zdarzy to zareagujmy odpowiednio. Ciecz, która najczęściej rozlewa się na klawiaturę potrzebuje trochę czasu na przeniknięcie w głąb laptopa do płyty głównej, która jest właśnie pod klawiaturą. Jeżeli natychmiast odwrócimy laptopa klawiaturą w dół, odłączymy zasilanie oraz wyjmiemy baterię jest szansa na zminimalizowanie uszkodzeń, gdyż jeżeli nie ma prądów na płycie głównej to nie ma zwarcia. Wielkim błędem jest suszenie suszarką trzymanie na kaloryferze, gdyż ciecz na płycie głównej działa jak korozja, która postępuje, nasz laptop może po kilku dniach odmówić współpracy. Niezbędne jest sprawdzenie płyty głównej laptopa oraz przemycie odpowiednim środkiem miejsc po zalaniu. Serwis NPK również posaida w swojej ofercie takie usługi.

Bezcenne Dane.

O tym jak nasze dane są bezcenne dowiadujemy się dopiero po ich utracie. Bardzo często użytkownicy komputerów przechowują je na dysku twardym komputera a najczęściej na pulpicie lub dysku systemowym - ogromny błąd.
W przypadku krachu systemu dostęp do nich jest bardzo utrudniony, a wręcz niemożliwy dla przeciętnego użytkownika, ponieważ foldery prywatne są dostępne tylko z poziomu zalogowanego użytkownika. Należy również pamiętać, że dysk twardy komputera to podzespół mechaniczny, który może się zepsuć w wyniku eksploatacji lub upadku.
Najbezpieczniejszym sposobem na zabezpieczenie danych jest nagrywanie ich na płyty DVD i przechowywanie w odpowiednich warunkach, należy również archiwizować dane na innych nośnikach posiadając kilka kopii.
W przypadku skasowania danych, przypadkowemu sformatowaniu nośnika, upadku nośnika, komputera odzyskanie danych jest bardzo możliwe lecz dalsza eksploatacja nośnika zmniejsza szanse na odzyskanie danych, ponieważ dane na dysku fizycznie istnieją do momentu nadpisania ich przez inne pliki. Jak wiemy komputer w trakcie pracy non stop zapisuje i odczytuje pliki i właśnie nadpisanie przez system sektora dysku w, którym są nasze dane eliminuje je z możliwości odzysku.

Serwis NPK dysponuje bardzo profesjonalnym narzędziem do odzysku danych oraz posiada bardzo wysoki wskaźnik skuteczności takiego odzysku danych, bo aż 95%.